Slider

Miholjština info

Prvi informativni portal Miholjštine

STK DONJI MIHOLJAC OSVOJIO 3 MEDALJE NA MEMORIJALNOM TURNIRU “ĐURO DUBENIK”

Donjomiholjačke stolnotenisačice još su jednom pokazale snagu i kvalitetu.

Autor/Izvor:D.Š./A.V. Foto/Izvor:A.V.
17.02.2025.

Proteklog vikenda, 15. i 16. veljače, u Dugom Selu održan je 47. memorijalni stolnoteniski turnir “Đuro Dubenik”, koji je okupio 400 natjecatelja iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Stolnotenisačice STK Donji Miholjac osvojile su tri brončane medalje.

Prvog dana turnira nastupile su kadetkinje i najmlađe kadetkinje. Među 40 natjecateljica u kadetskoj kategoriji, Hana Miličić osvojila je sjajno 3. mjesto, nakon što je u četvrtfinalu pobijedila klupsku suigračicu Lauru Vidaković s 3:2. Julija Schweigert također je pružila odličan nastup, no zaustavljena je u četvrtfinalu (3:2) od kasnije pobjednice turnira, Rivetti. Važno je istaknuti da smo u četvrtfinalu imali čak tri predstavnice, što pokazuje snagu našeg kluba. U kategoriji najmlađih kadetkinja, u konkurenciji 34 igračice, Lucija Balent izborila je četvrtfinale, no tijesno je izgubila s 3:2, završivši natjecanje među osam najboljih.

Drugog dana turnira nastupile su mlađe kadetkinje i mlađe juniorke. U konkurenciji 49 mlađih kadetkinja istaknule su se Zita Petrović, Tamara Grobotek i Lucija Miličić, koje suvereno prolaze grupnu fazu s po tri pobjede, dok je Lucija Balent s dvije pobjede i jednim porazom osigurala prolazak u šesnaestinu finala. Sve četiri igračice nastavile su pobjednički niz i plasirale se među 16 najboljih. U međuklupskom dvoboju osmine finala Tamara Grobotek bila je uspješnija od Lucije Miličić (3:1), no u četvrtfinalu je zaustavljena od kasnije pobjednice turnira, kao i Lucija Balent u osmini finala.

Najveći uspjeh u ovoj kategoriji ostvarila je Zita Petrović, koja je s nizom od šest pobjeda izborila polufinale. Tamo je poražena od kasnije pobjednice, ali je osvojila 3. mjesto i osigurala još jednu medalju.

U kategoriji mlađih juniorki briljirala je najtrofejnija igračica STK Donji Miholjac, Julija Schweigert. Nakon nesretno izgubljenog četvrtfinala u kadetskoj kategoriji, u starijem uzrastu pokazala je svoju kvalitetu i borbenost, osvojivši 3. mjesto i osiguravši treće postolje na turniru.

S tri brončane medalje i sjajnim nastupima u svim kategorijama, donjomiholjačke stolnotenisačice još su jednom pokazale snagu i kvalitetu, te potvrdile da STK Donji Miholjac ima sjajnu budućnost, a postignuti rezultati motivacija su za daljnje uspjehe.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *