ODRŽANA 9. SJEDNICA OPĆINSKOG VIJEĆA OPĆINE MAGADENOVAC
Jedna od važnijih točaka sjednice odnosila se na donošenje novog Pravilnika o provedbi postupaka jednostavne nabave.
-1024x1024.jpg)
Autor:D.Š.
24.08.2026.
Općinsko vijeće Općine Magadenovac održalo je danas (24. kolovoza) svoju 9. sjednicu. Vijećnici su nakon usvajanja zapisnika s prethodne sjednice, raspravljali o donošenju Pravilnika o provedbi postupaka jednostavne nabave, prijedlogu imenovanja mrtvozornika za područje Općine Magadenovac, dok je pod točkom “Različito“ općinski načelnik Danijel Živković izvijestio vijećnike o aktualnim projektima i aktivnostima.
Jedna od važnijih točaka sjednice odnosila se na donošenje novog Pravilnika o provedbi postupaka jednostavne nabave. Pročelnica Biljana Jakić Mihajlović pojasnila je kako je donošenje pravilnika potrebno zbog izmjena Zakona o javnoj nabavi i usklađivanja općinskih procedura s novim zakonskim odredbama. Pravilnikom se uređuje provedba postupaka jednostavne nabave za robe, usluge i projektne natječaje procijenjene vrijednosti manje od 50.000 eura bez PDV-a, odnosno manje od 100.000 eura bez PDV-a za radove, za koje ne postoji obveza provođenja postupka javne nabave.

Postupci jednostavne nabave podijeljeni su u tri kategorije, ovisno o procijenjenoj vrijednosti nabave.
1. Postupke jednostavne nabave čija je procijenjena vrijednost manja od 15.000,00 eura bez PDV-a,
2. Postupke jednostavne nabave čija je procijenjena vrijednost veća od 15.000,00 eura bez PDV a te manja od 25.000,00 eura bez PDV-a za robu i usluge i projektne natječaje, odnosno manju od 45.000,00 eura bez PDV-a za nabavu radova,
3. Postupke jednostavne nabave čija je procijenjena vrijednost veća od 25.000,00 eura bez PDV-a, a manja od 50.000,00 eura bez PDV-a za nabavu robe, usluge i projektne natječaje, odnosno veća od 45.000,00 eura bez PDV-a, a manja od 100.000,00 eura bez PDV-a za nabavu radova.
Novim pravilima dodatno se uređuju i načela nabave te sprječavanje sukoba interesa, a za određene postupke predviđena je obveza davanja izjava o sukobu interesa i javne objave gospodarskih subjekata s kojima postoji sukob interesa.
Vijećnici su potom donijeli Zaključak o prijedlogu imenovanja mrtvozornika za područje Općine Magadenovac, a predloženi su Velimir Barić, bacc. med. techn., Biljana Kovačević, mag. med. techn. i Anja Kaučić, bacc. med. techn.
Pod točkom “Različito“ načelnik Danijel Živković izvijestio je vijećnike o nizu aktualnih projekata i aktivnosti na području općine.

Posebno je izdvojio projekt dogradnje i rekonstrukcije dječjeg vrtića. Istaknuo je kako je dio projekta sufinanciran sredstvima nadležnog ministarstva, dok je Osječko-baranjska županija prepoznala važnost ulaganja i preuzela sufinanciranje preostalog dijela projekta. Time bi dogradnja vrtića za Općinu Magadenovac trebala biti financirana u stopostotnom iznosu. Živković je pritom zahvalio županici Nataši Tramišak i Osječko-baranjskoj županiji na podršci, naglasivši kako ulaganje u vrtić ima dodatnu važnost i zbog pozitivnih demografskih pokazatelja na području općine, gdje je tijekom prvih osam mjeseci ove godine rođeno 11 djece.
Načelnik je izvijestio i o napretku radova na infrastrukturi unutar gospodarske zone. Trenutno je u tijeku nasipavanje prometnice, a postavljeni su kanalizacija, vodovod i oborinska odvodnja. HEP istodobno provodi pripremne radove za postavljanje trafostanice, dok se u narednim danima očekuje početak izgradnje rubnjaka. Živković je vijećnike upoznao i s projektima financiranima putem Ministarstva demografije. Za dječji vrtić odobren je projekt nabave suvremene didaktičke opreme, koja je već stigla, a nakon potrebne primopredaje bit će dostavljena vrtiću. Istodobno se očekuje i doprema novih igrala za dječje igralište u Lacićima, čime će biti nastavljena obnova i unaprjeđenje prostora za najmlađe stanovnike općine.
Uoči početka nove školske godine, načelnik je podsjetio kako će Općina Magadenovac, kao i prethodnih godina, financirati radne bilježnice, bilježnice za učenike osnovne škole. Doprema školskog materijala već je započela, a cilj je da sve bude spremno do početka školske godine.
Jedna od aktualnih tema bila je i promjena sustava prikupljanja otpada. Načelnik je izvijestio da je Općina nabavila ukupno 600 novih spremnika te da je započelo njihovo čipiranje i podjela stanovnicima. Svi korisnici u početnoj će fazi dobiti spremnike zapremine 120 litara, dok će oni kojima je potreban veći spremnik moći iskazati interes za spremnik od 240 litara, uz odgovarajuću promjenu cijene usluge. Živković je pojasnio kako Općina nije željela unaprijed nabavljati veći broj spremnika većeg kapaciteta bez stvarno iskazane potrebe.
Također je najavljeno da će stanovnici do srijede ili četvrtka dobiti detaljne upute o daljnjem načinu zbrinjavanja otpada. Dosadašnji sustav odvoza zelenih spremnika prestaje, a prvi odvoz novim, čipiranim spremnicima predviđen je za 3. rujna. Na sjednici je istaknuto i pitanje postojećih zelenih spremnika prethodnog pružatelja usluge. Kako su ti spremnici i dalje u vlasništvu dosadašnjeg pružatelja, Općina će s njegovim predstavnicima nastojati što prije riješiti pitanje njihova daljnjeg zbrinjavanja i postupanja s njima.


