DRŽAVNI TAJNIK DARIO TIŠOV U POSJETU DONJEM MIHOLJCU I PODRAVSKOJ MOSLAVINI
U tijeku pripreme za izgradnju stambene zgrade i deset kuća za mlade obitelji.

Autor:D.Š.
16.02.2026.
Državni tajnik Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine, Dario Tišov boravio je u posjetu Donjem Miholjcu i Podravskoj Moslavini, te održao radni sastanak s gradonačelnikom Donjeg Miholjca Draženom Trcovićem i načelnikom Općine Podravska Moslavina Dominikom Cerićem. Tema sastanka bila je stambeno zbrinjavanje mladih i mladih obitelji te provedba državnih programa na potpomognutim područjima.
Tišov je istaknuo kako je riječ o Programu obnove i izgradnje višestambenih jedinica za mlade i mlade obitelji. Ministarstvo je tijekom 2025. godine raspisalo natječaj na koji se prijavila 81 jedinica lokalne samouprave, a njih 79 zadovoljilo je propisane uvjete. U 50 jedinica lokalne samouprave planirana je izgradnja 50 višestambenih zgrada, dok će se u njih 11 graditi stambena naselja s ukupno 130 obiteljskih kuća, te dodao da je u Donjem Miholjcu planirana izgradnja jedne višestambene zgrade sa šest stambenih jedinica. Nakon rješavanja imovinsko-pravnih odnosa i provedbe svih pripremnih radnji slijedi izrada projektno-tehničke dokumentacije, a raspisivanje natječaja za izvođenje radova očekuje se krajem ove ili početkom sljedeće godine.
Gradonačelnik Dražen Trcović pojasnio je kako je riječ o k.č.br 709/3 u Ulici kralja Zvonimira (iza policijske postaje) , a definiran je hodogram aktivnosti koje prethode početku gradnje višestambene zgrade sa šest stanova namijenjenih mladim obiteljima. Dodao je kako se razmatra mogućnost da se dva stana izdvoje za rješavanje kadrovskih potreba u deficitarnim zanimanjima, osobito u zdravstvenom sektoru. S obzirom na očekivani odlazak dijela liječnika u mirovinu u narednim godinama, cilj je mladim liječnicima obiteljske medicine osigurati adekvatno stambeno rješenje kako bi ih se potaknulo na dolazak i ostanak u Donjem Miholjcu. Trcović je također otvorio pitanje nekretnina na području grada koje su u vlasništvu Republike Hrvatske. Dogovoreno je povezivanje s nadležnim resorom kako bi se u narednom razdoblju pokrenulo rješavanje imovinsko-pravnih odnosa za čestice i nekretnine od interesa za daljnji razvoj grada.

Načelnik Općine Podravska Moslavina, Dominik Cerić rekao je kako je planirana izgradnja osam stambenih jedinica na području Općine, odnosno u Podravskoj Moslavini, s početkom realizacije početkom sljedeće godine. Lokacije su predviđene za gradnju osam kuća, a Općina provodi sve potrebne pripremne aktivnosti. Uz to, putem poziva Osječko-baranjske županije za stambeno zbrinjavanje mladih obitelji osigurana su sredstva za izgradnju dodatne dvije kuće u Krčeniku. Time je ukupno planirana izgradnja deset stambenih jedinica za deset obitelji na području Općine Podravska Moslavina.


