SVEČANO OBILJEŽENA 35. OBLJETNICA OSNUTKA HDZ-a U OPĆINI MAGADENOVAC
U vremenima nesigurnosti i političkih previranja, osnovana je Hrvatska demokratska zajednica.

Autor:D.Š.
23.03.2023.
U Društvenom domu u Beničancima (22. ožujka) svečano je obilježena 35. obljetnica osnutka HDZ-a u Općini Magadenovac. Uz predsjednika Općinskog odbora HDZ-a Općine Magadenovac Danijela Živkovića, nazočili su brojni ugledni gosti. Među njima su bili saborska zastupnica i kandidatkinja za županicu Osječko – baranjske županije Nataša Tramišak, , dožupan Osječko – baranjske županije Josip Miletić, načelnik Općine Magadenovac Stjepan Živković, te načelnici susjednih općina.
Pozdravivši nazočne, predsjednik Općinskog odbora HDZ-a Danijel Živković istaknuo je kako je Općina Magadenovac kroz godine, zahvaljujući predanom radu i snažnoj ulozi HDZ-a, postala svjedok brojnih promjena i projekata koji su poboljšali kvalitetu života svih njezinih stanovnika.

– Današnji dan nije samo prilika da se prisjetimo povijesnih trenutaka i uspjeha koji su oblikovali modernu Hrvatsku, već i trenutak kada s ponosom možemo pogledati unatrag vidjeti što smo zajedno postigli ali i okrenuti se budućnosti, svjesni odgovornosti koju nosimo pred našim narodom. Prije 35 godina, u vremenima nesigurnosti i političkih previranja, Hrvatska demokratska zajednica osnovana je kao nacionalni pokret okupljen oko ideje slobodne, suverene i demokratske Hrvatske. Bio je to hrabar korak, vođen vizijom prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana, koji je jasno znao da Hrvatska može i mora biti slobodna.
Tada, u vremenu kada su se mnogi bojali govoriti o hrvatskoj samostalnosti, HDZ je imao hrabrosti i odlučnosti stati na čelo naroda. I upravo zahvaljujući toj odlučnosti, viziji jedinstvu, ostvarili smo povijesne ciljeve — proglasili neovisnost, obranili Hrvatsku u Domovinskom ratu i stvorili modernu, europsku državu. Na današnji dan ne smijemo zaboraviti one koji su dali najviše naše branitelje, koji su sa srcem i vjerom u domovinu stali na prvu crtu obrane i omogućili nam da danas živimo u miru. Njihova žrtva, patnja i hrabrost utkane su u temelje slobodne Hrvatske, i naša je trajna dužnost njegovati sjećanje na njih i brinuti se o njihovim obiteljima.
Posebno odajemo počast prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu, koji je, unatoč brojnim izazovima, imao snage i odlučnosti ostvariti san mnogih generacija, neovisnu, međunarodno priznatu ponosnu Hrvatsku. – rekao je Danijel Živković, istaknuvši da je Općina Magadenovac svjedok promjena koje su zajedno ostvarili radeći na brojnim projektima kojima se poboljšala kvalitetu života stanovnika općine, te da će nastaviti graditi još snažniju i uspješniju Općinu Magadenovac.
Razvoj Općine Magadenovac rezultat je dobre suradnje i zajedničkih ciljeva.

Načelnik Općine Magadenovac, Stjepan Živković, osvrnuo se na proteklih tridesetak godina tijekom kojih je, kroz političko djelovanje i suradnju, zajedno s drugima pronalazio rješenja i ostvarivao napredak za općinu. Istaknuo je važnost nastavka započetih projekata i zajedničkog rada i u budućnosti. Čestitao je obljetnicu svim članicama i članovima Hrvatske demokratske zajednice, izrazio im svoju podršku te zaželio puno uspjeha u daljnjem radu.
Suradnja ključna za daljnji razvoj Općine Magadenovac.

– Općina Magadenovac imala je puno trenutaka koji su bili izazovni, nije uvijek bilo jednostavno funkcionirati, nije uvijek bilo jednostavno, voditi, kreirati, dobre projekte, kreirati ono što je važno za budućnost, ali sa suradnjom, kao ključnom riječi uvjeren sam sam da će se ova općina nastaviti razvijati. – rekao je dožupan Osječko – baranjske županije Josip Miletić, te istaknuo kako nije bilo jednostavno kad se Hrvatska demokratska zajednica osnivala, prisjetivši se onih slavnih trenutaka na čelu sa dr, Franjom Tuđmanom, na pobjedi koja je izvojevana u Domovinskom ratu, na žrtvi hrvatskih branitelja, ali isto tako i na povijesnim odlukama koje su Hrvatsku usmjerile prema zapadu, prema razvoju i da sve to nije išlo bez Hrvatske demokratske zajednice, te pozvao na potporu i zajedništvo u ovim turbulentnim vremenima kako bi gradili bolju Općinu Magadenovac, Osječko-baranjsku županiju i Republiku Hrvatsku.
Više od 1000 projekata vrijednih 1,25 milijardi eura dokaz uspješnog ulaganja u razvoj i bolju kvalitetu života.

Saborska zastupnica i kandidatkinja za županicu Osječko – baranjske županije Nataša Tramišak istaknula je kako je Hrvatska demokratska zajednica od osnutaka hrvatske države predvodnik ključnih strateških i najvažnijih procesa u Hrvatskoj, te da je dala najviše u Domovinskom ratu jer je najviše branitelja bilo iz redova Hrvatske demokratske zajednice. Tramišak je rekla da u budućnosti se sigurno očekuje još više ulaganja i investicija na području Osječko-baranjske županije istaknuvši da je do sada realizirano više od 1000 projekata i više od 1,25 mlrd eura, da su svi ti projekti rezultat rada, ali da bez donošenja kvalitetnih konkretnih političkih odluka, političke hrabrosti u ključnim trenucima ne bi bilo svega onoga što se do danas uspjelo realizirati.








